PINKnie!

Dzisiejszy post zainspirowany jest po pierwsze miesiącem październikiem, a po drugie wizyta w Dubaju. Wizytę opiszę dokładniej gdy trochę czasu się znajdzie, ale środek października aż się prosi o przypomnienie, ze jest on światowym miesiącem świadomości i walki z rakiem piersi. Oznaczonym różową wstążeczką. Do Dubaju nawiązuję ponieważ anty-rakowy październik jest tam obchodzony hucznie. W hotelu, w którym się zatrzymaliśmy, od pierwszego października cała obsługa paraduje z różowymi wstążeczkami wpiętymi w klapę. Na biurowcu w centrum miasta wieczorem zapala się wielka na całą elewację różowa wstążka. Nie sposób przeoczyć.

Drogie Panie, a także Panowie, którym nieobojętne jest zdrowie bliskich Wam kobiet. Badamy!!!

Na swoją małą skalę postanowiłam uczcić październikowe przypominanie i przygotowałam poniżej całkiem różowe zestawy dla kobiet w różnym wieku.

Dziewczyny do 20 lat – Do pokoju polecam lekkie, składane meble i dużą dozę poczucia humoru. W profilaktyce raka piersi – obserwację i samodzielne badanie dotykowe. O tym jak je wykonać poinformują sympatyczni panowie na końcu postu. Dla Was moodboard poniżej.

mniej niz 20Następnie Panie w wieku 20-40 lat. Dla Was świeży, eklektyczny styl, doprawiony nutką retro. W badaniu piersi natomiast samoobserwacja oraz badanie USG lub mammografia piersi minimum raz na dwa lata.

20 do 40Dla Pań powyżej 40 roku życia nieco bardziej klasyczny, lecz wciąż eklektyczny styl. Szlachetne materiały dopasowane do często większych możliwości finansowych. Mammografia raz na dwa lata, USG piersi co roku i baczna obserwacja na co dzień.

powyzej 40No i na koniec – mili panowie którzy pokażą jak zrobić badanie piersi, a jeśli zdecydujecie się załadować ich na komórkę będą o nim regularnie przypominać. Zresztą zatrudnienie partnera do pomocy w tym badaniu jest jak najbardziej dobrym pomysłem, łączącym przyjemne z pożytecznym.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s