Łazienka w szarościach

Jakiś czas temu publikowałam zdjęcie z budowy, gdzie tworzyliśmy łazienkę bardzo nowoczesną i surową, ze szklaną kabiną prysznicową bez brodzika. Pisałam wtedy o spadku, który należy bezwzględnie zachować, żeby woda swobodnie odpływała. Projekt jest już zakończony, Inwestorzy mieszkają, twierdzą że „skarpetki suche”, tak więc spadek dobrany odpowiednio. Poniżej kilka zdjęć (w miejscu pod komodą dojdzie wysuwany wózek na łazienkowe drobiazgi).

Dla przypomnienia – w trakcie budowy wyglądało to tak:

P1010016A po skończeniu wygląda tak:

DSC_0011DSC_0017DSC_0022DSC_0028Zdjęcia – Klient, blat – fornir kamienny <3Uważny obserwator zauważy, że wnętrze wciąż jeszcze jest niedokończone. Oprócz rzeczy oczywistej (przycisk WC) pojawi si także nieregularnie dzielona szafa za umywalkami (w lustrze będzie mniej biało). Dojdzie oświetlenie (za umywalkami odsunięta płyta podświetlona będzie ledem, oświetlenie nad lustrem pojawi się także).

Lubię połączenie kamiennej, surowej szarości (tu w dwóch odcieniach) ze szlachetnym rysunkiem drewna.

 

 

5 thoughts on “Łazienka w szarościach

  1. Świetna łazienka! Bardzo podoba mi się taki surowy, minimalistyczny styl.
    ile mniej więcej należy przeznaczyć na tego rodzaju wykończenie?

    • Dziękuję! Bardzo ciężko podać koszt łazienki w danym stylu, na koszt wpływ mają przede wszystkim cena płytek oraz cena armatury i białego montażu. Tutaj płytki oraz deszczownica i armatura, a także biała ceramika były z wyższej półki i koszt wyniósł około 25000 zł. Bardzo podobny efekt można uzyskać stosując średnią lub niższą pulę cenową – wybierając płytki warto trzymać się dużego formatu, poza tym przy wyborze zwrócić uwagę na dwie rzeczy – dobrze, gdy gres jest barwiony w masie (tzn płytka po przecięciu/ z boku ma kolor) – wtedy ewentualny odprysk jest mało widoczny. Druga rzecz to powtarzalność wzoru – w najtańszych płytkach tego typu „mazy” powtarzane są na każdej płytce i nie daje to fajnego efektu na całości. Dobrze, jeśli można znaleźć takie płytki które wzór powtarzają jak najrzadziej. Wtedy bliżej jest temu surowemu, kamiennemu bądź cementowemu efektowi. Co do armatury – tutaj była wybierana włoska, równie dobrze sprawdziłby się bardzo dobry Hansgrohe lub Grohe, a kosztowałby znacznie mniej. Wbrew pozorom robiona na zamówienie szyba nie jest takim porażającym kosztem (ale i na tym można przyoszczędzić, warto obejrzeć ekspozycje łazienek, może ktoś ma na sprzedaż w obniżonej cenie samą ściankę).

      • Dziękuję za tak szczegółową odpowiedź! :) Przymierzam się do własnej łazienki już niedługo i przyznam, że to wspaniałe połączenie szarości i drewna prześladuje mnie po nocach od kilku miesięcy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s