Malowanki

Przeglądając ostatnio jedno z pism wnętrzarskich („Moje mieszkanie”) natrafiłam na informację o produkcie, który okazać się może naprawdę przydatny we wszelkiego rodzaju home stagingach, jak również nada się doskonale dla osób posiadających łazienki z jasnymi fugami. Chodzi o marker do fug firmy Artline, który możecie znaleźć tutaj.

marker-do-odwieania-fugNie da się przecenić, jak dużo daje świeża fuga (oraz – uwaga- świeży silikon!!! tyle że tu już oszukaństwa nie ma, drapiemy i kładziemy nowy …) w wizualnym odbiorze łazienki lub kuchni. Pamiętam, jak kilka lat temu, w pewnej maleńkiej kawalerce na wynajem, porządne szorowanie z dodatkiem preparatu do mycia fug uratowało bardzo zaniedbaną minikuchenkę przed generalnym remontem (i zaoszczędziło dobre kilkaset złotych).
Przy samym kładzeniu fugi warto zresztą pamiętać o zabezpieczeniu jej specjalnym preparatem (praca szybka i bezproblemowa, a oszczędzi sporo czasu w przyszłości). W przypadku fug bardzo jasnych (np biała na podłodze) warto zastanowić się nad użyciem bardziej wytrzymałej i mniej porowatej fugi epoksydowej, która jest od tradycyjnej nieco droższa i o wiele bardziej kłopotliwa w kładzeniu (koniecznie musi robić to naprawdę doświadczony fachowiec, gdyż usuwanie zaschniętej już fugi z kafli to makabra i jest nie do zrobienia, a zasycha ona bardzo szybko), za to później dużo łatwiejsza w pielęgnacji. Skoro już przy fugach jesteśmy jeszcze jedna uwaga – uczulajcie i pilnujcie fachowców, aby rozcieńczali fugi DOKŁADNIE taką ilością wody, jaka jest podana przez producenta. W tym wypadku każde odmierzanie „na oko” może skutkować istotną zmianą koloru. Jeśli zaś o kolor chodzi – staram się zazwyczaj doradzać Klientom jak najbliższe dobranie koloru fugi do kafli, które się przy niej znajdują – kontrastowe fugi nie dość, że nie są modne, to w dodatku szybko się opatrują i stają się dominującym akcentem we wnętrzu.

2 thoughts on “Malowanki

  1. Z nieba mi spadłaś :) Niedawno się zastanawiałam jak by tu odświeżyć fugi w łazience aby odwlec w czasie decyzję o remoncie i wpadłam na pomysł aby je pomalować farbą olejną :) A tu proszę, gotowe rozwiązanie :)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s