Ile kosztuje remont?

Ile kosztuje remont? Zrobiłam zestawienie kosztów, które poniosłam robiąc staging w Toruniu. Oczywiście tutaj nie ma robocizny, bo ta była za darmo, ani też dojazdów i paliwa. Spisałam to, co wydałam w marketach budowlanych oraz na aukcjach internetowych. Starałam się kupować w niewielu sklepach zakładając, że jeśli będą zwroty to łatwiej będzie je wykonać – i rzeczywiście, od końcowej sumy można odjąć około 100 zł za materiały i narzędzia, które nie zostały użyte i mogą zostać zwrócone.

Oczywiście koszt mógłby być zarówno niższy (mniej dekoracji, mniej obrazków, tańsza farba), jak i wyższy – tutaj wystarczy, że byłaby doliczona robocizna. W koszt nie wliczyłam ceny pralki (250 zł) i wizyty hydraulika, która okazała się konieczna bo syfon odpływu pralki był zatkany. Staram się przyjmować taki budżet, aby staging nie przekroczył ceny sprzedaży maksymalnie dwóch metrów kwadratowych (idealnie, jeśli zmieści się w jednym). To daje  Inwestorowi konkretny obraz i łatwiej jest mu się zdecydować na podjęcie decyzji o stagingu. Dobrze wykonany staging podnisi cenę mieszkania nie o równowartość jednego, lecz kilku (a często i kilkunast) metrów. No i oczywiście doprowadza do sprzedaży. O właśnie, dom w Gdańsku który wzięłam „na warsztat” sprzedał się w trzy tygodnie!

Pod spodem tabelka sporządzona dla toruńskiego remontu, pozycje zapisane są hasłowo, na fakturach często było więcej rzeczy (drobiazgi, które w sumie oczywiście podnoszą cenę), także jeśli ktoś chce zapytać się o jakieś szczegóły to oczywiście zapraszam do napisania maila.

Leroy Merlin
szafka zlewozmywakowa 97
blat 106,2
kanwy 33
kanwy, tapeta kuchnia, klej 77,28
firany i masa szpachlowa 42,88
tapeta łazienka, farby, wałki, folia 192,99
farby, wałki, folie 300,31
drążek prysznicowy, silikony 275,08
stoliki, haczyki 36,51
transport 25
Ikea
szafki kuchenne i gałki 167,98
lampy wiszące 68
lampy stojące 90
lampka biurkowa 14
JYSK
narzuty i poduszki 92,45
narzuta i zasłony prysznicowe 67,5
Flugger
farba szara 31
Aukcje
fotele 30
szafka na książki 30
zestaw mebli młodzieżowych 200
fotel 60
transporty 220
 Koszt w sumie 2257,18

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s