Studenckie kwatery

Temat bardzo na czasie, ponieważ we wrześniu Studenci rzucają się do poszukiwania mieszkań na nowy rok akademicki. Co zrobić, jeśli udało się znaleźć mieszkanie w doskonałej cenie i lokalizacji, ale niekoniecznie wyposażone/umeblowane tak, jak b Student chciał (czy też raczej nie umeblowane wcale)? Moja odpowiedź to oczywiście brać, a później się będzie myślało co z tym fantem zrobić…

Mam nadzieję pokazać Wam operacje przystosowania mieszkania na bardzo konkretnym przykładzie. Moja Siostra Pisarka (na pewno gdzieś już o jej najnowszej książce wspomniałam i pewnie wspomnę ponownie, bo planuję konkurs z tą powieścią w roli głównej) wynajęła wraz z Koleżanką Prawniczką (przyszłą) świetne mieszkanie w Toruniu. Dwa pokoje, fantastyczne osiedle, kuchnia w której można posiadywać na plotkach z herbatką… Niestety, mieszkanie w środku wygląda o wiele gorzej niż by mogło. Spiesząc na ratunek siostrze, a także ciesząc się na pokazanie absolutnej esencji Home Stagingu w praktyce, postanowiłam trochę tam poczarować.  Reportaż zdjęciowy mam nadzieję zamieścić na blogu już wkrótce.

Przyjmuję następujące założenia:

Staging ma być sprawny. Obecnie pracuję nad dwoma dużymi projektami i wykańczam kilka pomniejszych, tak więc nie mogę pozwolić sobie na bałaganienie czasu.

Staging ma być tani. Pani Właścicielka nie pobrała czynszu za wrzesień (mimo że mieszkanie zostało wynajęte pod koniec sierpnia), tak więc te pieniądze dziewczyny dostały „w prezencie”. Prawdopodobnie w samym czynszu (900 zł) się nie zmieszczę, ale na pewno nie chcę przekroczyć 1500 zł za całe mieszkanie.

Staging ma być zarówno ładny, jak i praktyczny, a mieszkanie musi stać się bardziej przyjazne dla użytkownika (musi być sporo miejsca na książki i sporo miejsca na ciuchy, żeby bałaganopędne rzeczy były ujarzmiane od razu).

Powiem szczerze że już nie mogę się doczekać. Poczyniłam już pewne zakupy (na Allegro i Tablicy rzecz jasna), ale o konkretach na razie nie chcę zupełnie nic mówić, żeby nie zepsuć niespodzianki. Od wtorku jadę malować :))

A Wasze Studenckie mieszkania? Macie jakieś wspomnienia z nich?

2 thoughts on “Studenckie kwatery

    • Póki co zonk stolikowy, stół który kupiłam na Allegro z 5,50 od pana mieszkającego dwie ulice dalej nie został odebrany – Pan nie pozwolił rozkręcić go w mieszkaniu, twierdząc że odbiór osobisty oznacza wziąć i wyjść (no w sumie tak, ale liczyłam na jakąś elastyczność, przecież nie pokradłabym kubków i talerzy odkręcając śrubki przez całe 15 minut).. Myślę ze raczej pożałował oddania mebla za grosze i szukał pretekstu. Jestem wobec tego 5,50 w plecy i tableless. Szkoda że Szwagra nie ma na miejscu do pomocy :/

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s