Ręczna robota

Chciałabym dzisiaj przedstawić kilka zdjęć z ręcznie robioną ceramiką. Ci z Was, którym w tym momencie zapaliła się czerwona lampka z napisem RUSTYKALNE zapewne w większości przypadków mają rację, ale chciałabym pokazać, że tego typu rzeczy mogą odnaleźć się w zupełnie nowoczesnych aranżacjach. Mają kilka ważnych zalet. Po pierwsze są absolutnie unikalne. Kupując tego typu płytki można mieć niezbitą pewność, ze nikt nie ma dokładnie takich samych. Dla wielu osób taka świadomość ma dużą wartość. Po drugie, mogą być dopasowane dokładnie do wymagań Inwestora. W projekcie, którego zdjęcia zaraz pokażę, potrzebna była naprawdę niewielka umywalka. Studio ceramiki stanęło na wysokości zadania i zrobiło taką, która idealnie wpisała się w niewielką wnękę. Po trzecie, taka ceramika jest bardzo wytrzymała. No i po czwarte, cena, choć oczywiście kalkulowana indywidualnie dla danych projektów, jest całkiem przystępna.

Tyle teorii, a poniżej kilka zdjęć. Pierwsze pochodzą z mieszkania, które projektowałam na warszawskiej Woli. W toalecie użyliśmy złotych dekorów i umywalki, a w kuchni srebrno-szaro-brązowych kafli nad płytą grzewczą. Ceramika pochodzi ze studia Dekornia z Warszawy, które bardzo polecam.

Kafle Dekornia, projekt wnętrza Diana Hołod

Umywalka Dekornia, projekt wnętrza Diana Hołod

Dekor Dekornia, wnętrze Diana Hołod

A tutaj nad płyta grzewczą w kuchni (nota bene kuchnia z Ikea, sprawdziła nam się bardzo dobrze).

Kafle Dekornia, projekt wnętrza Diana Hołod

Drugie studio, którego ceramikę również polecam, to – także warszawskie – Chillout Studio. Ich rzeczy mogły mignąć Wam podczas przeglądania prasy wnętrzarskiej, w której się regularnie pojawiają. Poniżej przedstawiam kilka zdjęć, to już nie moje projekty, ale pokazują co można z ceramiką robić – na przykład dekory w meblach czy też niesztampową obudowę kominka. Po więcej bardzo polecam wizytę na ich stronie, i (w obydwu przypadkach) najlepiej osobistą wizytę w studio żeby samemu dotknąć, powąchać i zobaczyć. Ręcznie robiona ceramika nie jest oczywistą i pierwszą myślą kiedy rozważamy projekt swojego wnętrza, a naprawdę warto wziąć ją pod uwagę.

Chillout Studio obudowa kominka

Chillout studio przepiękna witryna

Chillout Studio konsola

 

 

 

 

1 thought on “Ręczna robota

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s